|

V Kuzmiciach obnovili Cerkev Zosnutia Presvätej Bohorodičky

TSKE

11.12.2018

Farské udalosti

Košice, 11. december (TSKE) Vo farnosti Kuzmice posvätil 9. decembra košický eparcha Milan Chautur CSsR obnovený interiér Cerkvi Zosnutia Presvätej Bohorodičky. V kázni vladyka Milan poukázal na potrebu vďačnosti medzi…

Košice, 11. december (TSKE) Vo farnosti Kuzmice posvätil 9. decembra košický eparcha Milan Chautur CSsR obnovený interiér Cerkvi Zosnutia Presvätej Bohorodičky.

V kázni vladyka Milan poukázal na potrebu vďačnosti medzi ľuďmi, ako aj vo vzťahu človeka k Bohu. Vytkol, že v dnešnom svete už slovíčko „ďakujem“ prestáva mať svoju hodnotu ako vyjadrenia vďaky a stáva sa z toho iba istá formalita a poslušnosť. Vyzval predovšetkým rodičov, aby svoje deti viedli k vďačnosti v správnom slova zmysle, a to ako k ľudom, tak k Bohu.

Slávnosti sa zúčastnili ďalší kňazi z okolia, i tí, ktorí pochádzajú z Kuzmíc. Veľkým skrášlením svätej liturgie bol spev Zboru sv. Romana Sladkopevca, seminárného zboru z Prešova.

V chráme boli všetky maľby reštaurované, niektoré domaľované a podlaha bola vynovená. Veriaci z farnosti neprestávajú svoj chrám skrášľovať a už sa pustili do príprav stavby ikonostasu, ktorý v tejto cerkvi ešte chýba.

TSKE informoval Michal Keruľ-Kmec.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte.

Facebook
X
LinkedIn

Fotogaléria

Ďalšie články