Košice, 11. január (TSKE) Michalovce sa 28. decembra 2017 stali dejiskom už 21. ročníka Vianočného futbalového turnaja Košickej eparchie. Turnaj začal svätou liturgiou v Bazilike minor Svätého Ducha v Michalovciach, ktorú slávil vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparcha. V homílii vladyka poukázal na túžbu po víťazstve, ktorá je vštepená do srdca človeka, športovca, a povzbudil mladých futbalistov, aby nezabudli aj na napĺňanie túžby po víťazstve pre večný život s Bohom, lebo tá nekončí ukončeným zápasom, ale bude trvať večne.
Po svätej liturgii nasledovalo rozlosovanie dvanástich družstiev zo všetkých protopresbyterátov eparchie. Cez kvalifikácie v jednotlivých pretopresbyterátoch, ktorých sa zúčastnilo celkovo 29 družstiev, sa do záverečného vianočného turnaja prebojovalo jedenásť najlepších, ktorých doplnilo tradične družstvo kňazov s vladykom Milanom. Družstvá sa žrebovaním rozdelili do štyroch základných skupín. Žrebovanie sa uskutočnilo za prítomnosti primátora mesta Michalovce Viliama Záhorčáka, ktorý každoročne dopomáha organizačne zabezpečiť tento turnaj.
Zápasy sa odohrali v dvoch športových halách a do finále sa prebojoval nováčik turnaja – farnosť Cejkov a farnosť Poráč. Napokon zvíťazilo družstvo Poráča 3:0 a pripomenulo si titul z roku 2014. Tretie miesto obsadilo družstvo z farnosti Rakovec nad Ondavou, čím obhájilo toto umiestnenie z minulého roka. Víťaz postupuje do celoslovenského finále, ktorý sa uskutoční v novembri 2018 rámci Týdžňa Cirkvi pre mládež.
TS KE informoval Karol Knap