Košice 1. septembra (TSKE) Už 25. otvorenie školského roka sa 1. septembra uskutočnilo vo farnosti Stanča, kde štvrťstoročnicu oslavuje Cirkevná základná škola s materskou školou sv. Michala archanjela. Počas svätej liturgie všetky deti, zamestnancov ale aj rodičov povzbudil svojim slovom otec Lukáš Vojčík, v ktorom poukázal na výnimočné vlastnosti, ktoré má každý človek, ale každý z nás rôzne, ktorými môžeme prispievať k spoločnému dobru.
Po svätej liturgii nasledovalo požehnanie školákov a školských pomôcok pred chrámom, kde otec Lukáš požehnal aj obnovený areál chrámu.
Táto obnova vonkajšieho areálu chrámu bola realizovaná vďaka podpore Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.
Chrám sv. Michala archanjela je duchovným centrom tejto školy, kde žiaci často v rámci vyučovania prichádzajú. Jeho areál a prístupový chodník boli v havarijnom stave, ale vďaka štedrej podpore štátu boli zrekonštruované.
Peter Babinčák
foto: Martina Fejková