Košice, 25. september (TSKE) Nedeľa po Povýšení úctyhodného kríža je pre veriacich farnosti Slovinky už tradične dňom výstupu na kopec Horbok. Na tomto mieste sa týči Spasiteľov kríž, pri ktorom sa v toto nedeľné popoludnie koná spoločná modlitba veriacich. V nedeľu 17. septembra sa takto veriaci východného a západného obradu žijúci na spoločnom území stretli pri kríži, aby si modlitbou 9. hodinky, ktorú viedol miestny duchovný otec Tomáš Mikunda a modlitbou ruženca Božieho milosrdenstva, ktorú viedol otec kaplán Matúš Boháčik z rímskokatolíckej farnosti Krompachy, uctili strasti a lásku Boha, ktorá sa prejavila na kríži. Pod krížom sa v toto popoludnie naplnili slová Krista- „A ja, až budem vyzdvihnutý od zeme, všetkých pritiahnem k sebe.“ Jn 12,32 Bohu vďaka za milostivý čas.
TSKE informoval Tomáš Mikunda
Foto: Edo Bulyna