Nová kaplnka a detský kútik na Železničnej stanici v Košiciach

Košice, 1. apríl (TSKE) Košická železničná stanica sa stala miestom pomoci už od prvých dní utečeneckej situácie našich východných susedov. Okrem organizácie príchodu, pomoci s ubytovaním či rozvozom prichádzajúcich Ukrajincov sa v tomto týždni rozhodla Košická eparchia zriadiť kaplnku, ktorá sa tak stala v poradí už tretím miestom na načerpanie duchovných síl pre tých, ktorí to najviac potrebujú. Miesto modlitby, duchovného povzbudenia či stíšenia sa stalo útočišťom predovšetkým pre matky s deťmi a rovnako aj pre mnohých dobrovoľníkov, ktorí v ňom čerpajú sily do svojej služby.

Okrem kaplnky bol súčasne na druhom poschodí stanice zriadený aj priestor pre matky s deťmi, ktoré sa v detskom kútiku môžu spoločne zahrať a oddýchnuť si. Práve na neho bola vyhlásená zbierka pomoci, v ktorej sa rozličné organizácie, ale aj mnohí jednotlivci podieľali na zabezpečení hračiek a príslušného vybavenia herne. Program a rôzne aktivity pre deti pripravujú v doobedňajších hodinách študenti navštevujúci Strednú odbornú školu pedagogickú sv. Cyrila a Metoda v Košiciach, ktorých následne striedajú dobrovoľníci a koordinátori.

Sme radi, že v spolupráci so Železničnou stanicou v Košiciach a Košickým samosprávnym krajom môže aj naša Košická eparchia prispievať k pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú.

TSKE informovala Veronika Marcinová

Foto: Ján Fedorišin