|

Vianočný koncert pri príležitosti ukončenia jubilejného roka

Peter Paľovčík

29.12.2025

Udalosti eparchie

Košice, 29. december (TSKE) V nedeľu 28. decembra 2025 sa v Gréckokatolíckom katedrálnom chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky uskutočnil slávnostný Vianočný koncert pri príležitosti ukončenia jubilejného roka. Podvečerné stretnutie o 17.00 hod. prinieslo veriacim i návštevníkom hlboký duchovný a umelecký zážitok, ktorý dôstojne zavŕšil mimoriadny jubilejný čas.

V programe vystúpili Katedrálny zbor sv. Cyrila a Metoda pod vedením Lucie Lovašovej, Michal a Júlia Kentošovci a Mládežnícky zbor Hraj, spievaj, modli sa!, ktorí svojimi piesňami a hudobnými vystúpeniami navodili pravú vianočnú atmosféru plnú pokoja, radosti a vďačnosti. Mimoriadnym obohatením večera bolo vystúpenie špeciálneho hosťa – Slávky Tkáčovej, ktorej spev silno oslovil prítomných.

Koncert sa niesol v duchu poďakovania Bohu za uplynulý jubilejný rok, ktorý bol pre Cirkev časom obnovy, milosti a duchovného rastu. Hudba sa stala modlitbou a mostom spájajúcim umenie s vierou.

Na záver koncertu prítomných srdečne pozdravil vladyka Jonáš, ktorý sa poďakoval všetkým účinkujúcim, organizátorom aj veriacim za ich aktívnu účasť počas jubilejného roka. Svoje slová zakončil udelením archijerejského požehnania, ktorým symbolicky uzavrel tento výnimočný čas a povzbudil prítomných do ďalších dní viery a nádeje.

Vianočný koncert sa tak stal nielen umeleckým podujatím, ale aj silným duchovným momentom, ktorý zostane v srdciach účastníkov ako krásna bodka za jubilejným rokom.

Peter Paľovčík

Foto: TSKE

Páčil sa vám článok? Zdieľajte.

Facebook
X
LinkedIn

Fotogaléria

Ďalšie články