|

Rómska misia zo Sečoviec putovala do Ľutiny

Štefan Ančočik

30.05.2026

Udalosti eparchie

Košice, 30. máj 2026 (TSKE) V stredu 27.5.2026 sa uskutočnila púť Rómskej misie zo Sečoviec na známe gréckokatolícke pútnické miesto do Ľutiny. Pod vedením kňaza Štefana Ančočika, ktorý je správcom Rómskej misie v Sečovciach, sa klienti a zamestnanci Komunitného centra vydali autobusom na známe pútnické miesto do Ľutiny. Po príchode na miesto sa o 10.00 hod. zúčastnili archijerejskej svätej liturgie, ktorú v Bazilike Minor viedol Košický gréckokatolícky arcibiskup Cyril Vasiľ, ktorého sprevádzali zamestnanci eparchiálneho úradu. Na tejto liturgii boli prítomní aj predstavení a bohoslovci Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného Petra Pavla z Prešova, ktorí sprevádzali návštevu predstavených a bohoslovcov z Gréckokatolícke kňazského seminára z Rumunského mesta Oradea.

Po svätej liturgii nasledoval spoločný obed pre všetkých prítomných, prehliadka areálu, osobná modlitba a návrat domov. Úprimné poďakovanie patrí miestnemu kňazovi o. Petrovi Iľkovi, ktorí nás prijal, zabezpečil všetko potrebné a bol nám stále k dispozícii.
Štefan Ančočik
Foto: Šimon Korytko

Páčil sa vám článok? Zdieľajte.

Facebook
X
LinkedIn

Fotogaléria

Ďalšie články