Gréckokatolícka eparchia KošiceMichalovská farnosť na Svetlý pondelok privítala vladyku Milana

    (Michalovce, 28. marec) V pondelok Svetlého týždňa slávil košický eparcha, vladyka Milan Chautur, CssR, slávnostnú archijerejskú svätú liturgiu vo farskom chráme Narodenia presvätej Bohorodičky v Michalovciach.

    Vo svojej homílii vyzýval k svedectvu pravej radosti zo Vzkriesenia práve v dnešnej dobre, kedy už sviatky Paschy, hlavne v tej „západnejšej“ mentalite, nie sú ani sviatkami, dokonca sú to „len dni voľna naviac“. Vladyka ďalej povzbudil k uchovaniu si tej pravej atmosféry Veľkej noci, ktorú ešte v našich častiach sveta z ľudí cítiť.

    Liturgický spev spestrili svojimi vstupmi aj miestny chrámový Zbor Narodenia presvätej Bohorodičky a tiež mládežnícky zbor Theotokos.

    Po liturgických sláveniach sa konalo v pastoračnej miestnosti občerstvenie, pri ktorom sa veriaci mali možnosť takto priateľsky stretnúť s vladykom Milanom.

    Svoju návštevu zakončil vladyka Milan tradične, ako každý rok, pokropením manželiek kňazov vodou a ohlásením radostnej zvesti: Christos voskrese! – Kristus vstal zmŕtvych!

autor: Miroslava Mikundová
dátum: 30.03.2016
Foto: František Puci

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2017.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka