Gréckokatolícka eparchia KošiceŽiaci a pedagógovia sečovských škôl sa spojili s Kristom na jeho krížovej ceste

    (Sečovce, 22. marec) Pôstne obdobie, ktoré Pán dáva, je predovšetkým časom milosti. Nie je to doba, počas ktorej niečo človeku berie, ale naopak. Ak ju veriaci správne prežívajú, tak vďaka Božej milosti veľa získajú.

    Cirkevná spojená škola v Sečovciach pokračovala v tradícii modlitieb Krížových ciest aj v tomto pôstnom období. V utorok sa žiaci a pedagógovia zišli v chráme sv. Cyrila a Metoda v Sečovciach, kde sa za prítomnosti duchovného správcu školy, o. Juraja Tomáša, spoločne modlili 14 zastavení Krížovej cesty Božieho milosrdenstva. Texty jednotlivých zastavení čítali učitelia miestnych škôl, ktorých doprevádzal spevácky zbor žiakov Cirkevnej spojenej školy pod vedením riaditeľky školy, Marcely Lemešovej, a členovia dramatickej skupiny pod vedením učiteľky, Melánie Vargovej.

    Prítomní veriaci tejto Krížovej cesty sprevádzali Krista na jeho poslednej ceste konanej za našu spásu. Každé jej prežívanie znamená spojenie sa s Kristom v jeho najťažších chvíľach a precítenie jeho veľkej lásky k celému svetu.

autor: Juraj Ostrožovič
dátum: 23.03.2016
Foto: Ľubomír Dežerický

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2017.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka