Gréckokatolícka eparchia KošiceVianočný futbalový turnaj Košickej eparchie

    (Michalovce, 30. december) Vianočné obdobie je už tradičným časom, pre Vianočný futbalový turnaj Košickej eparchie. Cez kvalifikácie v jednotlivých protopresbyterátoch, ktorých sa zúčastnilo 36 družstiev, počas novembra a decembra sa do záverečného vianočného turnaja prebojovalo dvanásť najlepších. A tak koncom decembra sa mohol začať už XIX. ročník tohto Vianočného futbalového turnaja, ktorý začal sv. liturgiou v Bazilike minor Zoslania sv. Ducha v Michalovciach. V homílii vladyka Milan podľa evanjelia poukázal na rozdiel medzi tým, čo znamená byť nazvaným „veriaci“ a „mať vieru“. A to aj v oblastiach každodenného života, ku ktorým patrí aj futbal.

    Po sv. liturgii nasledovalo rozlosovanie všetkých dvanástich družstiev zo všetkých protopresbyterátov našej eparchie. Družstvá sa žrebovaním rozdelili do štyroch základných skupín. Žrebovanie sa uskutočnilo za prítomnosti primátora mesta Michalovce Viliama Záhorčáka, ktorý každoročne dopomáha organizačne zabezpečiť tento turnaj.

    Po vyžrebovaní sa účastníci turnaja rozišli do dvoch športových hál, kde sa odohrali jednotlivé zápasy. Do semifinálových bojov postúpili štyri družstvá: Sečovce, Michalovce-Topoľany, Vyšné Remety a družstvo kňazov na čele s vladykom Milanom. Nakoniec do finále postúpili Vyšné Remety a Michalovce-Topoľany, kde po krásnom finále zvíťazilo družstvo Vyšných Remet 3:1, a tým obhájilo titul spred dvoch rokov. V boji o tretie miesto zvíťazilo družstvo z farnosti Sečovce. Víťaz postupuje do celoslovenského finále, ktorý sa uskutoční v novembri 2016 v rámci „ Týždňa Cirkvi pre mládež.“

autor: Karol Knap
dátum: 31.12.2015


Foto: Pavol Pastornický

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2017.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka