Gréckokatolícka eparchia KošiceGréckokatolíci pôsobiaci vo verejnom a spoločenskom živote sa stretli s košickým eparchom

    (Košice, 20. december) V nedeľu pred sviatkom Narodenia podľa tela nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista, sa vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparchiálny biskup, stretol s gréckokatolíckymi veriacimi, ktorí pôsobia vo verejnom a spoločenskom živote. Stretnutie začalo archijerejskou svätou liturgiou v katedrálnom chráme Narodenia presvätej Bohorodičky v Košiciach.

    Vo svojej homílii vladyka Milan predostrel problém súčasného sveta, ktorý popiera fakt Kristovho narodenia, až takmer vedecky podopretého evanjeliom sv. apoštola a evanjelistu Matúša čítaného v tento deň. Z tohto dôvodu vladyka varoval, aby sa samotná podstata Vianoc – vtelenie Boha nevytratilo a vyzval k náležitej príprave na stretnutie s Kristom, ktorý prichádza iba do čistého srdca.

    Po svätej liturgii stretnutie pokračovalo v priestoroch eparchiálneho úradu, kde pozvaných hostí privítal o. Peter Orenič, riaditeľ Diecézneho školského úradu. Úvodnú modlitbu viedol vladyka Milan a program pokračoval prednáškou Ing. Mikuláša Hučka, ktorý hovoril na aktuálnu spoločenskú tému. Vladyka Milan po prednáške vyzval ku jednoznačnému postoju viery v Krista ako k jedinej správnej odpovedi na problém súčasnosti. Prítomní si potom zaspievali koledy, ktoré svojou hrou na akordeón doprevádzal MUDr. Theodoz Molčányi CSc. Napokon dostali priestor aj priateľské rozhovory, vianočné priania a pozdravy pri čaši vína.

autor: Jaroslav Girovský
dátum: 21.12.2015
Foto: Pavol Pastornický

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2017.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka