Gréckokatolícka eparchia KošiceDecembrová fatimská sobota v Michalovciach

    (Michalovce, 5. december) Deň pred sviatkom svätého Mikuláša sa v michalovskej Bazilike minor konala fatimská sobota. V rámci programu protoigumen východnej provincie redemptoristov na Slovensku, o. Metod Lukáčik, prednášal pred svätou liturgiou na tému „formácia.“ Svätú liturgiu slávil košický eparchiálny biskup, vladyka Milan Chautur CSsR, a to na úmysel za podporu života, v rámci reťazca svätých liturgií, ktoré sa na tento úmysel slúžia v Košickej eparchii v mesiaci december každý deň.

    V tomto kontexte vladyka Milan vo svojej kázni povedal, že smrť sa stále viac udomácňuje vo svete skrze rozličné zákony o eutanázii, potratoch či rozličných gender ideológiách, čoho následkom je, že ľudia sa stále viac boja smrti. Práve preto potrebuje ľudstvo novú Evu, Máriu, skrze ktorú, tak ako prišiel Život pre ľudí pred dvetisíc rokmi, tak i dnes. Vladyka však upozornil, že to vyžaduje odumretie vlastným predstavám.

    Po svätej liturgii nasledoval moleben k presvätej Bohorodičke. Na konci sa vladyka prihovoril veriacim a pozval ich na slávnostné otvorenie Svätého roka milosrdenstva, ktorý bude prebiehať od 8.12.2015 do 20.11.2016. Slávnostné otvorenie v Bazilike minor Zoslania Svätého Ducha v Michalovciach sa bude konať na sviatok Počatia presvätej Bohorodičky svätou Annou, 8.12.2015 o 18:00.

autor: František Engel
dátum: 07.12.2015


Foto: Pavol Pastornický

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2017.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka