Gréckokatolícka eparchia KošiceAnimátorská škola na cirkevnej škole v Trebišove

    Celkovo v poradí už siedma animátorská škola sa za účasti budúcich gréckokatolíckych animátorov a ich vedúcich uskutočnila na pôde Cirkevnej strednej odbornej školy sv. Jozafáta v Trebišove. Predĺžený víkend sme začali spoločnou sv. liturgiou, po ktorej nasledovala večera. Po nej nám o. Milan Kmec priblížil svojou prednáškou tému Poslušnosť. Nasledovala rozjímavá modlitba sv. ruženca a po nej čas na rozhovory a odpočinok.

    V sobotné ráno sme otvorili deň myšlienkou Múdrosti zakorenenej v Božej bázni. Po posilnení sa raňajkami sme sa už plne sústredili na pripravenú prednášku o manažovaní času, edifikácií, syndróme vyhorenia a témach blízko s tým súvisiacich. Prizvaným hosťom bol odborník v danej téme, pán Viliam Krunka, ktorý nám pútavo a veľmi užitočne ukázal oblasti života, v ktorých sa možno neustále zlepšovať a v ktorých dokážeme rásť a viesť iných ľudí. Po hodnotných prednáškach sme sa uchýlili do kaplnky školy a modlili sa moleben k Presvätej Bohorodičke . Večer už patril rozvíjaniu tímového ducha hrami alebo spoločnými rozhovormi.

    Sviatočnú nedeľu sme strávili okrem rozoberania praktických tém, ktoré takisto patria k službe animátora aj oslavou Boha na slávení sv. Liturgie, pri ktorej sa o. Lukáš Vojčík pozastavil nad evanjeliom s podobenstvom o boháčovi a Lazárovi, konkrétne pri bohatstve a talentoch, ktoré máme a ktoré môžeme odovzdávať ďalej. Spoločným obedom sme zavŕšili trojdňový víkend a naše cesty sa na istý čas opäť rozišli medzi svojich známych do našich farností.

autor: Anna Čujová
dátum: 27.10.2015© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2017.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka