Gréckokatolícka eparchia Košice


Na Katolíckej strednej pedagogickej škole sv. Cyrila a Metoda sa konala imatrikulácia a Noc v školeKošice, 16. novembra (TS KE) V Košiciach na Katolíckej strednej pedagogickej škole sv. Cyrila a Metoda sa 9. novembra uskutočnila imatrikulácia prvákov školy a následná Noc v škole.

Ráno sa študenti zúčastnili sv. liturgie a následné vyučovanie bolo však nevšedné tým, že niektorí učitelia prišli na vyučovanie oblečení v kroji. Totiž pre slávnostné imatrikulovanie najmladších žiakov školy si ich o rok starší spolužiaci zvolili ľudovú tému a požiadavkou bolo prísť v oblečení s aspoň jedným folklórnym prvkom. Prekvapili nielen študenti, ale i učitelia, ktorí sa počas poobedňajšieho programu prezliekli do krojov. Program pokračoval Nocou v škole.

Už od rána bola v kaplnke vyložená Najsvätejšia Eucharistia a tak počas dňa aj celej noci prebiehala modlitbová reťaz. Večer po imatrikulácii sa zišli všetci zúčastnení, aby si vypočuli prednášku duchovného správcu pri UPJŠ otca Martina Mráza o Cirkvi. Nasledovali tri rôzne workshopy, ktoré prebiehali súčasne, pričom študenti dostali možnosť vybrať si z ponuky tém: Vzťahy, Pravda o antikoncepcii a Ružencové náramky.

TSKE informovala Veronika Vavreková

autor: TS KE
dátum: 16.11.2017
Foto: archív školy