Gréckokatolícka eparchia Košice


KATECHÉTI KOŠICKEJ EPARCHIE ZAHÁJILI NOVÝ ŠKOLSKÝ ROKKošice, 01. september (TSKE) Vo sviatok Uloženia úctyhodného pásu našej Presvätej Vládkyne a Bohorodičky sa katechéti Košickej eparchie stretli 31. augusta na otvorení nového školského roka, aby ho začali pod ochranou Božej Matky. Stretnutie v Katedrálnom chráme narodenia Presvätej Bohorodičky v Košiciach začali svätou liturgiou, ktorú slávil vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparcha, spolu s riaditeľom katechetického úradu o. Jánom Ducárom a ďalšími kňazmi.

Vo svojej homílii vladyka katechétom upozornil na dôležitosť ohlasovania viery ako "autentického" výkladu a na potrebu predkladať pravdy katechizmu ako pravdy, ktorým sami veria a žijú.

Po svätej liturgii katechéti pripomenuli jubileum vladyku Milana a kyticou mu poďakovali aj za to, že pred necelými dvadsiatimi rokmi posvätil prvé priestory katechetického úradu v Pozdišovciach.

Program pokračoval v priestoroch eparchiálneho úradu, kde spolu s vladykom Milanom a otcom Marcelom Gajdošom, predsedom Liturgickej komisie Košickej eparchie, pri diskusii rozoberali aktuálnu tému podávania Eucharistie malým deťom. V závere slávnosti dostali pokyny k organizácii nového školského roka.

autor: DKÚ Košickej eparchie
dátum: 01.09.2017
Foto: Anna Ducárová