Gréckokatolícka eparchia Košice


Vladyka Milan Chautur sa pri príležitosti odpustovej slávnosti stretol s rodákmi vo Veľkej Poľane.Košice, 15. máj (TSKE) V nedeľu o Samaritánke pri príležitosti odpustovej slávnosti slávil košický eparcha vladyka Milan Chautur CSsR archijerejsjkú svätú liturgiu vo svojej rodnej ale už zaniknutej obci Veľká Poľana v národom parku Poloniny. Pri tejto príležitosti sa každoročne, a inak tomu nebolo ani v tento rok, stretávajú rodáci z tohto kraja.

Vladyka Milan v homílii pripomenul ako je dôležité inšpirovať sa našimi predkami v modlitbe a nie len na nich spomínať ako na históriu. Pozornosť upriamil na fakt, že Kristus je zdroj živej vody, ktorá uhasí smäd ľudskej duše, čo však svetské veci nedokážu, ako si mnohokrát mylne myslíme. Vladyka poukázal aj na sté výročie zjavenie sa Panny Márie vo Fatime, nakoľko aj každoročné stretávanie sa s rodákmi bolo dané z príležitostí týchto zjavení.

Po slávnostnej sv. liturgii, na ktorej sa zúčastnilo veľké množstvo rodákov a kňazi z okolia, nasledovalo spoločné agapé, ktoré pripravili miestni poľovníci. Popoludnie spestril aj futbalový zápas medzi kňazmi a tímom Veľkej Poľany, ktorý s kapitánskym C-éčkom viedol vladyka Milan.

autor: Samuel Slota
dátum: 15.05.2017
Foto: Samuel Slota

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2017.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka