Gréckokatolícka eparchia Košice


VLADYKA MILAN CHAUTUR POSVÄTIL KAPLNKU SV. ARCHANJELA MICHALA V RUSKOVCIACHKošice, 01. máj (TSKE) Košický eparcha, vladyka Milan Chautur CSsR, navštívil v poslednú aprílovú nedeľu filiálny chrám sv. Petra a Pavla v Ruskovciach, kde na miestnom cintoríne posvätil kaplnku sv. archanjela Michala. Slávnosť začala archijerejskou svätou liturgiou, ktorú vladyka slávil spolu s o. Martinom Mihalčom, administrátorom farnosti Jasenov a s kňazmi z okolitých farností.

V túto druhú nedeľu po Pasche - v Nedeľu myronosičiek, vladyka v kázni poukázal na ženy, ktoré chcú meniť myslenie ľudí v pozitívnom slová zmysle, vo svete, v ktorom je toľko nepochopenia pre skutočné docenenie ženy. Túto myšlienku zvýraznil aj citátom: ,,Ruka, ktorá hýbe kolískou, hýbe aj svetom.“

Po požehnaní a slovách vďaky sa vladyka spolu s veriacimi v procesii odobrali na cintorín, aby posvätil kaplnku. Tu eparcha vyjadril vďačnosť dobrodincom, a taktiež aj túžbu, aby sa táto kaplnka stala požehnaním nielen pre miestnych, ale aj pre tých, čo budú okolo kaplnky prechádzať. Slávnosť bolo zakončená spoločným agapé.

autor: Richard Fučko
dátum: 01.05.2017


Foto: Richard Fučko

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2017.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka