Gréckokatolícka eparchia Košice


V Prešove sa konal Celoslovenský turnaj kňazských seminárov v halovom futbaleKošice, 23. apríl (TSKE) Na Základnej škole Sibírska v Prešove sa v sobotu 22. apríla uskutočnil Celoslovenský turnaj kňazských seminárov v halovom futbale, ktorý organizoval Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča. Pozvanie na turnaj prijali seminaristi z Bratislavy, Nitry, Spišskej Kapituly, Košíc a Prešova.

Program začal modlitbou paschálnej hodinky v seminárnej kaplnke Najsvätejšej a Životodárnej Trojice v Prešove, ktorú viedol vladyku Milana Chautura CSsR, košický eparcha. Vo svojom príhovore bohoslovcom pripomenul správne miesto športu v živote človeka, a teda, že šport je určený pre relax a naberanie kondície v protiklade ku komerčnému zameraniu terajšieho športu a jeho zbožšťovaniu.

Po vzájomných zápasoch sa tímy jednotlivých seminárov umiestnili v nasledovnom poradí: 1. Spišská Kapitula, 2. Košice 3. Prešov 4. Bratislava 5. Nitra. Špeciálnou vložkou bol exhibičný zápas výberu seminárov proti tímu kňazov Slovenska z Majstrovstiev Európy kňazov v halovom futbale, ktorý skončil 2:2. Program potom nasledoval slávnostným obedom spolu s vladykom Milanom a zakončil sa odovzdaním medailí i vyhodnotením výkonov jednotlivcov v aule prešovského seminára.

autor: Michal Ondovčák
dátum: 23.04.2017


Foto: Matúš Marčák

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2017.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka