Gréckokatolícka eparchia Košice


Vladyka Milan Chautur navštívil farnosť Košice – Nad JazeromKošice, 13. február (TSKE) V nedeľu 12. februára navštívil vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparchiálny biskup, farnosť Presvätej Bohorodičky Ochrankyne na košickom sídlisku Nad Jazerom.

Vo svojej homílii vladyka Milan, vychádzajúc z nedeľného evanjelia o márnotratnom synovi, poukázal na to, že každý chrám je miestom prijatia. Preto Cirkev stavia chrámy tam, kde žijú ľudia, aby mohli všetci pocítiť, vstúpiac do chrámu, prijatie Otca. Vladyka Milan zároveň vyzval všetkých Jazerčanov, aby sa ich sídlisko nestalo len anonymným miestom pre život, ale aby sa stali živým spoločenstvom, ktoré bude pozývať a oslovovať aj ostatných obyvateľov sídliska k stretnutiu s Ježišom Kristom. Po liturgii nasledovalo spoločné stretnutie v pastoračných priestoroch kaplnky.

V tejto farnosti sa gréckokatolíci od roku 1999 stretávajú na bohoslužbách v priestoroch dočasnej kaplnky. V roku 2012 začali s výstavbou nového chrámu, ktorý je už pred svojím dokončením.

autor: Martin Mráz
dátum: 13.02.2017


Foto: Matúš Lemeš