Gréckokatolícka eparchia Košice


Prežívanie vianočných sviatkov v Košickej eparchii sa nieslo aj v duchu tradičného futbalového turnajaKošice, 31. december (TSKE) Na jubilejnom XX. ročníku Vianočného futbalového turnaja Košickej eparchie sa strelo vyše 120 mladých futbalových športovcov, aby ukázali kresťanské hodnoty aj vo futbale a zažili krásne spoločenstvo. Cez kvalifikácie v jednotlivých pretopresbyterátoch, ktorých sa zúčastnilo celkovo 32 družstiev počas novembra a decembra, sa do záverečného vianočného turnaja prebojovalo jedenásť najlepších, ktorých doplnilo tradične družstvo kňazov s vladykom Milanom Chauturom CSsR, košickým eparchom. Turnaj začal 28. decembra sv. liturgiou v bazilike Svätého Ducha v Michalovciach.

V homílii vladyka Milan poukázal na to, čo znamená budovať základy v bežnom živote a aký je dôležitý základ viery v povzbudení podľa slov  evanjelia „majte vieru v Boha!“ (Mk 11,23). Poukázal na paralelu, že kondícia v športovom zápolení je rovnako dôležitá ako duchovná kondícia vo viere. Ak ju človek stráca musí čosi robiť , aby dosiahol vytúžený cieľ.

Po svätej liturgii bolo rozlosovanie všetkých dvanástich družstiev zo všetkých protopresbyterátov našej eparchie. Družstvá sa žrebovaním rozdelili do štyroch základných skupín. Žrebovanie sa uskutočnilo za prítomnosti primátora mesta Michalovce Viliama Záhorčáka, ktorý každoročne dopomáha organizačne zabezpečiť tento turnaj.

Po vyžrebovaní sa účastníci turnaja rozišli do dvoch športových hál, kde sa odohrali jednotlivé zápasy. Do semifinálovýh bojov postúpili štyri družstvá: Ložín, Rakovec, Poráč a Vyšné Remety, vlaňajší víťaz vianočného turnaja. Nakoniec do finále postúpili Vyšné Remety a Poráč, kde po krásnom a veľmi vyrovnanom finále zvíťazilo družstvo Vyšných Remet 1:0, a tým obhajilo titul. V boji o tretie miesto zvíťazilo družstvo z farnosti Rakovec nad Ondavou. Víťaz postupuje do celoslovenského finále, ktorý sa uskutoční v novembri 2017  rámci „ Týdžňa Cirkvi pre mládež.“

Vďaka za opätovnú veľkú pomoc pri organizovaní a poskytnutie športových hál patrí primátorovi Michaloviec Viliamovi Záhorčákovi, ako aj ostatným sponzorom: redakcii Misionár, spoločnosti Minet, Spolku svätého Cyrila Metoda a veriacim z farnosti Michalovce a Trnava pri Laborci.

autor: Karol Knap
dátum: 31.12.2016


Foto: Pavol Pastornický

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2018.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka