Gréckokatolícka eparchia Košice


Vladyka Milan Chautur navštívil farnosť Spišská Nová VesKošice, 05. december (TSKE) V nedeľu 4. decembra vladyka Milan Chautur CSsr, košický eparcha, zavítal do farnosti Spišská Nová Ves na pastoračnú návštevu. Liturgiu slávil spoločne s protopresbyterom Spišského protopresbyterátu o. Jaroslavom Štefankom a  kaplánom o. Františkom Engelom.

Vladka v homílii pripomenúc blížiace sa sviatky svätého Mikuláša a Vianoc, ktoré sú obľúbené u všetkých, obzvlášť u detí, vyzdvihol fakt, že neraz je darček neopätovaný vďačnosťou a nevďačnosť je prejavom pohŕdania. Veriacim pripomenul, že Vianoce nie sú samozrejmosťou, ale prejavom Božej lásky k nám a je načase, aby človek, ktorý sa od začiatku správa nevďačne, s vďačnosťou prijal dnes Krista do svojho života a neodsunul ho na perifériu ako vtedy v Betleheme. Na konci homílie vladyka povzbudzoval rodičov, aby učili svoje deti vďačnosti, ktorá je tak potrebná pre dnešnú dobu, a to nielen vo vzťahu k ľuďom, ale najme vo vzťahu k Bohu.

Po obede sa vladyka Milan Chautur s otcami duchovnými, rodičmi, mládežou a deťmi vybral na prechádzku do Národného parku Slovenský raj. Sprievodcu robila a odporný výklad podala Anna Leskovianská, dlhoročná pracovníčka správy Národného parku Slovenský raj.

autor: František Engel
dátum: 05.12.2016


Foto: Paula Štefanková

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2018.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka