Gréckokatolícka eparchia Košice


Mladí Košického protopresbyterátu pokračujú v konaní skutkov milosrdenstvaKošice, 16. november (TSKE) Mladí Košického protopresbyterátu sa stretli na tohtoročne už druhom Tematickom večeri "TeVe" v pondelok, 14. novembra 2016, v Košickom katedrálnom chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky. Pozvanie prihovoriť sa pri sv. liturgii prijal domáci kaplán o. Tomáš Fischer. Poukázal na Toho, kto dáva životu človeka moc prejsť zo smrti do života - Ježiša Krista.

Večer pokračoval v duchu pochovávania mŕtvych a modlitby za nich. Ako vteliť lásku a milosrdenstvo do života, konkrétne v téme pochovávania mŕtvych a modlitby za nich, prišiel bližšie vysvetliť pán Fabík, ktorý je veriacim človekom a zároveň správcom cintorína. Prítomných povzbudil svojou osobnou skúsenosťou, taktiež mnohými vlastnými zážitkami a veľmi rád odpovedal na mnohé otázky.

Na konci stretnutia mladí uskutočnili skutok milosrdenstva "modlitby za živých", keď sa modlili jeden za druhého a úplným záverom bola modlitba Panychídy za zosnulých, ktorých si počas večera napísali na papieriky. Ako miesto modlitby slúžila krypta seminárneho kostola na Hlavnej ulici.

Na konci stretnutia padlo pozvanie zaplniť svet a internet skutkami milosrdenstva formou odfotiť sa pri konaní skutku milosrdenstva a zverejniť ho na Facebooku s podpisom #zijememilosrdne.

autor: Ján Fedorišin
dátum: 16.11.2016
Foto: Juraj Gereg

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2018.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka