Gréckokatolícka eparchia Košice


Zamestnanci eparchiálneho úradu Košickej eparchie spoznávali krásy Slanských vrchovKošice, 20. september (TSKE) V pondelok 19. septembra 2016 jedenásti zamestnanci eparchiálneho úradu Košickej eparchie zareagovali na pozvanie vladyku Milana Chautura CSsR, košického eparchiálneho biskupa, a spolu s ním sa zúčastnili na jesennom dni v prírode. Už niekoľkoročná tradícia jarných a jesenných turistických výletov po užšom aj širšom okolí sídla eparchie sa nezrušila ani jasnými náznakmi studeného dňa.

„Ohriati“ ranným slávením svätej liturgie v katedrálnom chráme Narodenia Presvätej Bohorodičky v Košiciach to mali zamestnanci úradu uľahčené osobnou dopravou až k štartu pešej túry, ktorý tvorila skromná chatka pod Miličským sedlom v Slanských vrchoch. Cieľ dňa bol jednoznačný – pri neformálnom pobudnutí v tichu prírody – veselo i vážne - sa podeliť o svoje postoje či situácie, v ktorých sa človek ocitá, a týmto spôsobom utužiť pracovný kolektív. To bolo možné naplniť aj napriek ťažším úsekom, čoho odmenou boli pekné scenérie okolitej krajiny z nepomenovaných miest trasy alebo konkrétne z vyhliadkovej veže na slovensko-maďarskej hranici. Tí zdatnejší sa mohli kochať aj pohľadom zo Skárošskej vyhliadky.

Uchodeným a uzimeným turistom veľmi dobre padol už pripravený horúci guláš, za ktorý si dobrodinci zaslúžili veľkú vďaku a modlitbu Mnoholitstvija. Naplnení rovnakou vďačnosťou aj voči sprievodcom, o. Jurajovi Tomášovi, farárovi farnosti Zemplínska Teplica a jeho manželke, sa zamestnanci eparchiálneho úradu v neskorších popoludňajších hodinách vracali späť do ruchu veľkomesta, avšak posilnení na duchu i duši.

autor: s. Dominika Katarína Fedorová SNPM
dátum: 20.09.2016
Foto: TSKE

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2018.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka