Gréckokatolícka eparchia Košice


Odpustová slávnosť Košickej eparchie v Sečovciach    (Sečovce, 4. - 5. júl) Sviatok svätých a apoštolom rovných Cyrila a Metoda sa v Košickej eparchii už tradične oslávil eparchiálnou odpustovou slávnosťou v chráme zasvätenom spominaným spolupatrónom Európy v Sečovciach. Hlavným slúžiteľom slávnosti bol košický eparchiálny biskup, vladyka Milan Chautur CSsR.

    Bohatý duchovný program prebiehal už od pondelka, kde sa veriaci mohli zahĺbiť do textov veľkej večierne, molebenu či akatistu k sv. Cyrilovi a Metodovi.

    Odpustová slávnosť vyvrcholila v utorok archijerejskou sv. liturgiou, pri ktorej hlavným slúžiteľom bol vladyka Milan Chautur CSsR. Veriacim sa homíliou prihovoril pozvaný hosť vladyka Milan Šašík CM, mukačevský eparcha, ktorý upozornil na skepticizmus v Európe, podľa ktorého sa mnohí usilujú zmeniť okolie na základe sebeckých požiadaviek. Tiež poukázal na vážny problém mladých ľudí, ktorí sa strácajú v modernej technológii, ale zabúdajú spolu skutočne komunikovať. Slávnosť vyvrcholila myrovaním a spoločným agapé.

autor: Pavol Pastornický
dátum: 06.07.2016
Foto: Dávid Serbinčík

© Gréckokatolícka eparchia Košice, 2018.

Designed and coded by Ing. Marián Čonka