Humanita pre život vianočným koncertom pomáha deťom

Košice, 11. december (TSKE) Humanita pre život, Spišské Vlachy, zorganizovala 8. decembra už 28. ročník vianočného humanitného koncertu Šťastie, zdravie, pokoj svätý vinšujeme Vám.... Vo vypredanej sále Historickej radnice v Košiciach sa divákom predstavilo vyše sto účinkujúcich: sólista Opery ŠD v Košiciach Jaroslav Dvorský, košické súbory Železiar, Železiarik a Jazierko, spevácky zbor Vesna zo Základnej umeleckej školy Vlada Urbana v Košiciach, folklórna skupina Roňva zo Slanského Nového Mesta, spevácka skupina Čriepky z Ružomberka, ľudová hudba Bobáňovci z Terchovej, folklórna skupina Heľpan z Heľpy, držiteľka titulu Zlatý slávik Slovenska Sára Varšová zo Šumiaca a ďalší Zlatý slávik Slovenska Ľudmila Lukášová zo Svidníka.

Koncert kolied, vinšov a vianočných zvykov vyvrcholil odovzdaním symbolických šekov, ktoré si z rúk predsedu humanitnej spoločnosti Jozefa Janikova prevzali zástupcovia štyroch inštitúcií.

Pre sociálne slabšie rodiny vo farnosti Kojšov Humanita pre život darovala 500 € a pre sociálne odkázaných v Trebišovskom protopresbyteráte 1650 €. Pre zlepšenie klientskych služieb a služieb pre deti, darovala spoločnosť Gréckokatolíckej charite Košice 1900 € a občianskemu združeniu Zdravie Zemplína 1600 €. Celkový výťažok z vianočného humanitného koncertu dosiahol výšku 5650 € a humanitná spoločnosť tak doteraz venovala zdravotne postihnutým a sociálne odkázaným deťom takmer 150 000 €.

Súčasťou koncertu bola aj zbierka dobrovoľných finančných prostriedkov pre obyvateľov Prešova postihnutých výbuchom plynu v bytovom dome, ktorej výška dosiahla sumu 1400 €.

Spoluorganizátorom koncertu bolo Košické folklórne štúdio, partnermi krompašské spoločnosti s.r.o. – Hasma, STI a Elektroset.

Humanita pre život sa usiluje už takmer tri desaťročia pomáhať deťom, ktoré žijú v detských domovoch, neúplných rodinách, rozvrátených manželstvách, či tých pripútaných na nemocničné lôžka.

TSKE informoval Jozef Janikov.
Ilustračná foto: pxhere.com