Majstrovstvá Európy kňazov vo futsale

Košice, 20. február (TSKE) V dňoch 13. až 17. februára sa v rumunskom Temešvári konal 15. ročník Majstrovstiev Európy (ME) kňazov vo futsale. Tie sa naposledy konali v roku 2020 v Prahe, následné ročníky boli zrušené z dôvodu pandémie COVID-19. Šestnásť krajín bojovalo o titul európskeho šampióna, ktorý obhajovali kňazi z Poľska.

Slovensko so svojou výpravou patrí k stálym účastníkom turnaja. Po remíze  2:2 s Rumunskom a výhrach 6:1 s Českom a 1:0 s Talianskom, slovenskí kňazi ovládli základnú skupinu a stretli sa vo štvrťfinále s Maďarskom. Tu zvíťazili 2:0 a postúpili do semifinále, kde na nich čakalo Portugalsko. Po vyrovnanom prvom polčase Portugalci druhý polčas ovládli a zaslúžene zvíťazili 3:0. V boji o tretie miesto sa kňazi zo Slovenska stretli s kňazmi z Bosny a Hercegoviny, ktorým podľahli 4:0 a obsadili tak nepopulárne štvrté miesto. Víťazom celého šampionátu sa stali kňazi z Poľska a obhájili tak svoj titul z roku 2020.